Jak správně vybrat starší automobil vhodný právě pro vás?

Rádi byste si pořídili „nový” automobil? Jelikož vaše finanční situace není nejpříznivější, raději byste si pořídili ojetý vůz? Na co všechno myslet při výběru ojetého vozu se dozvíte právě z tohoto článku.

Typ vozu

Základem všeho je vědět, jaký typ automobilu byste chtěli. I když vybíráte vůz ojetý, musíte mít alespoň základní představu o tom, jaký typ vozidla byste si chtěli pořídit.

Základní informace

Pokud tedy najdete automobil toho typu, který byste chtěli, přečtěte si o něm co nejvíce informací, tedy o jeho technických přednostech a vlastnostech. Neponechte nic náhodě a porovnávejte navzájem různé typy vozů, nakonec třeba vyberete jiný.

Vhodný rozpočet

Při výběru ojetého vozu myslete také na svůj rozpočet a stanovte si, kolik byste mohli do automobilu investovat. Pokud vám z vašeho rozpočtu jen tak tak vystačí, abyste ojeté auto koupili, koupi si rozmyslete. Přece jen kupujete ojeté auto a věřit utopii, že do takového auta nebudete muset časem investovat, je opravdu naivní. Proto je vhodné mít alespoň pár základních financí stranou. Pokud máte například na auto vyhrazeno 150 tisíc Kč, hledejte automobil za 120 až 130 tisíc korun.

Zvolit inzerát nebo bazar

Dnes vám s výběrem vozidla může pomoci také bazar aut online, který je dobrou volbou nejen při nákupu ojetého vozu, ale i v případě, že nevíte, jak prodat auto. Vybírat tak již můžete své auto z pohodlí svého gauče a hledat vhodné nabídky právě pro vás. Kupovat auto můžete buď z autobazaru či od soukromníka. Obě varianty přitom mají své výhody a nevýhody. Skvělé je, že bazary vám také poskytují své znalosti a zkušenosti a pomohou vám. Se soukromníkem řešíte koupi přímo vy a také s ním komunikujete. Bohužel při nákupu vozu od soukromníka budete jen těžko hledat určité záruky, pokud se na nich již předem nedomluvíte. I přesto je v tomto případě nutné postupovat velmi pečlivě a opatrně.

 

Autor příspěvku: admin