Těhotenství: Chraňte se preventivně před chřipkou a nachlazením

Se začátkem podzimu přicházejí také chladnější dny, nepříjemný vítr a ranní mrazíky. Dopřejte si v tomto čase dostatečnou ochranu před chřipkou a nachlazením, ať už v podobě pestré stravy, vhodného oblečení či dostatku odpočinku. Ten totiž, zvláště v období těhotenství, potřebujete nejvíce.

Podzimní nával

S podzimem nepřichází jen chlad a vítr, ale také pochmurné počasí, které v nás vyvolává smutnou náladu. Dopřejte si během podzimu činnosti, které vás rozveselí a aktivizují. V období těhotenství to může být například cvičení v podobě jógy, speciálního těhotenského cvičení či protahování. Po cvičení se do vašeho těla vyplavují endorfiny a vy máte hned lepší náladu. Navíc se preventivně chráníte před nastydnutím, jelikož se udržujete v kondici.

Pestrá strava

I když máte během těhotenství různé chutě, myslete na to, aby byla vaše strava pestrá a bohatá na zeleninu a ovoce. Preventivně si dopřávejte také zázvorový čaj, zázvorové bonbony a zázvor obecně. Nejenže vás preventivně chrání před chřipkou a nachlazením, ale působí také pozitivně na těhotenské nevolnosti. Proto se také doporučují sebou do kabelky zázvorové bonbony, které pomohou v případě, když je vám špatně od žaludku.

Vhodné oblečení

Zapomínat byste neměli ani na vhodné oblečení, které vás ochrání před nepřízní počasí. Těhotenské bundy patří mezi základní podzimní oblečení. Většinou jsou opatřeny dvěma zipy, abyste je mohli podle potřeby upravovat. Zapomenout nesmíte ani na těhotenské kalhoty, které jsou opatřeny regulačními systémy. Díky nim si můžete kalhoty různě přizpůsobovat ve fázích těhotenství. Skvělé je, že je můžete nosit i po porodu. Regulační systémy mohou být ve formě knoflíků, cvočků, provázků či gumy. Stačí si vybrat ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Autor příspěvku: admin