Bradavice na penisu

Kondylomata, jak se odborně genitálním bradavicím říká, jsou způsobena papillomavirem HPV. Genitální bradavice patří k vysoce přenosným sexuálním chorobám a nakazit se snadno můžete i pouhým dotykem, například použitím ručníku infikovaného. Ačkoliv se jedná o vysoce nakažlivou pohlavní nemoc, nejčastěji nakaženi jsou lidé ve věku 16 – 24 let. Během roku lékaři ošetří více než 360 000 případů.

Projevy genitálních bradavic

Genitální bradavice se projevují výrustky květákovitého tvaru kolem pochvy i v jejím vnitřku, včetně děložního čípku. U mužů se bradavice na penisu vyskytují v celé genitální oblasti (žaludu, předkožce a šourku), ale také v řitní oblasti. Květákovité seskupení bradavic není podmínkou, někdy se mohou objevit pouze jedna nebo dvě bradavice.

Bradavice způsobují nepříjemné pálení a svědění, někdy dokonce i krvácení. Někteří postižení trpí úzkostí a stresem.

Genitální bradavice mají dlouhou inkubační dobu, což přispívá velké nákaze. První příznaky nemocný pociťuje po 2 – 4 měsících. Během takové doby stihne nakazit mnoho lidí, aniž by něco o své nákaze tušil.

Léčba genitálních bradavic

Zbavit se genitálních bradavic na penisu nebo pochvě je snadné, ovšem nikdo vám nezaručí, že se bradavice nevrátí. Genitální bradavice se objevují opakovaně a to několikrát. Zbavit se jich jednou pro vždy je běh na dlouhou trať.

Jednou z možností, jak se genitálních bradavic zbavit, je za použití tekutého dusíku. Zákrok provádějí téměř na každé kožní ambulanci.

Na léčbu genitálních bradavic lze používat speciální krémy na genitální bradavice, které obsahují účinné látky pro boj s nimi.

Léčbu genitálních bradavic podpoříte používáním přípravků z Aloe Vera. Pokud milujete koupele, přidejte si do ní řebříčku, který je účinný v boji s genitálními bradavicemi. Jídelníček obohaťte o potraviny bohaté na betaglukany (hlíva ústřičná, ovesné vločky).

Autor příspěvku: admin