Být online je prostě in!

Proč platit zbytečně vysokou částku za internetové připojení? Jste si jisti že platíte přesně za to, co dostáváte? Při výběru vhodného poskytovatele internetového připojení si raději dejte na čas. Každý z nás má totiž na toto připojení jiné požadavky, tudíž byste měli zjistit, kdo ty vaše nejlépe splňuje. Nesmíte přitom ale zapomínat na to, že kvalita poskytnutých služeb se může lišit na základě lokality a použité technologie.

Jaká jsou ta vaše kritéria?

V prvé řadě musíte důsledně zvážit, co vlastně od svého internetového poskytovatele očekáváte a jaké jsou vaše základní požadavky. Dále jakým způsobem hodláte připojení využívat a jaký objem přenášených dat vlastně potřebujete.

Pokud chcete jen tak brouzdat po internetu, postovat na facebooku či si číst emaily, bohatě vám stačí pouze základní forma připojení k internetu.

V případě, že na svém počítači chcete sledovat videa či hrát online hry, což vyžaduje samozřejmě vyšší objem přenesených dat, je třeba zvolit internetové připojení s vyšší přenosovou rychlostí.

Dalším důležitým faktorem je ale také přenosová rychlost. Pokud chcete nahrávat spousty fotek a videí do svého blogu, bez vysoké rychlosti uploadu se rozhodně neobejdete.

Připojení bezdrátově či přes kabel?

  • Bezdrátové připojení

Jednoznačně nejoblíbenější forma internetového připojení, nicméně není také vhodná pro každého. Co musíte splňovat?

    • Musíte být v dosahu pokrytí vámi vybraného poskytovatele a nemít ničím zakrytý výhled na vysílač signálu.
    • Je nutné umístit anténu na balkon nebo nejlépe na střechu.
    • Každá překážka mezi vysílačem a anténou může velkou měrou ovlivnit vaše internetové připojení
    • Ve větších městech, jako například internet Brno je často pásmo pro přenos WiFi přeplněné a vámi požadovaná kvalita tudíž není zaručena.
  • Kabelové připojení

Pro tento signál je využita telefonní přípojka, tudíž je důležitá její kvalita a vzdálenost od ústředny. Reálná rychlost internetu tedy bývá často nižší než rychlost uváděná poskytovatelem. Je to ale spolehlivé připojení, které vám zajistí i přenos velkého objemu dat.

Autor příspěvku: admin