Fotopasti – o co jde a k čemu slouží?

Malá, ale přitom často kouzelná krabička, o které lidé často mluví, která toho umí víc, než si myslíte. Původně sloužila k monitoringu zvěře, ale postupem času ji lidé začali vyhledávat a následně používat také pro jiné účely. Monitorování okolí. Jde o mnohem jednodušší a levnější variantu než pořizovat drahé bezpečnostní a kamerové systémy. Navíc se skvěle uplatní v terénu, ve kterém je problém zajistit stabilní přívod elektřiny, kde je nutno speciální umísťování nebo dalších a dalších věcí. Někdo říká malý zázrak, někdo dokonalé monitorovací zařízení. Ať už je nazvete, jak chcete, řeč je o fotopastích.

Krabička se skrytým talentem

O co vlastně celou dobu jde? Fotopast je v podstatě malé zařízení, které je plně automatické a digitální. Slouží jak ve dne, tak i v noci a zaznamenává statické snímky, fotografie. Některé novější typy mohou pomoci zaznamenávat také krátká videa v délce maximálně jedné minuty. A jak se vlastně takovýto přístroj aktivuje? Za pomoci PIR čidla, které na něm najdete a to ve chvíli, kdy toto čidlo zaznamenává pohyb. Jde však o pohyb tepelný, tedy pohyb člověka nebo zvířete. Díky tomu nebudete mít v paměti přístroje zbytečné fotky listů, které se pohybují ve větru. Jde o velmi dobrého pomocníka, který pomáhá mapovat pohyb zvěře, monitoruje terén, objekty a slouží jako ostraha.

Kam se ukládají snímky?

Fotopasti disponují snímky či případně videi, které se ukládají na SD kartu, kterou bývají přístroje vybaveny. Novější modely mohou posílat jednotlivé snímky na mobilní telefon a to pomoci e-mailu nebo jako MMS zprávu. K tomu je však nutno zajistit internetové připojení a jsou nutné určité poplatky spojené s posíláním. Díky těmto malým krabičkám tak máte přehled o všem, co se děje. Můžete sledovat pohyb zvířat lesem nebo okolím vašeho domu, sledovat, zda je vše v pořádku případně identifikovat zloděje, mít nemovitosti a objekty pod kontrolou!

Autor příspěvku: admin