Jak nejlevněji chránit svůj majetek? Pořiďte si fotopast

Máte podezření, že k vám chodí cizí hosté? Žijeme v době, kdy je velmi vysoká kriminalita a zabezpečení majetku je na místě. Většina lidí nemá příliš peněz nazbyt, naštěstí existuje velmi levný a účinný způsob, jak si majetek chránit. Jde o pořízení fotopasti.

Co je to fotopast?

Fotopast je velmi malé zařízení, které však dokáže to, co ostatní zařízení nedovedou. Fotopast má maskovaný nenápadný vzhled a pokud ji umístíte na strom, nikdo o ní nebude vědět, jen vy. Fotopast monitoruje vybranou oblast a to díky kvalitnímu PIR čidlu. Jeho účelem je zaznamenávat tepelný pohyb. Pokud do monitorované zóny vnikne vetřelec, fotopast ho okamžitě vyfotí nebo natočí na video, aniž by si toho vetřelec všiml. Vy tak budete mít přehled o tom, kdo na váš pozemek chodí. Vyplatí se pořídit fotopast s LCD displejem, kde si snímky i videa můžete prohlížet přímo na těle fotopasti, ale lze ji také snadno propojit třeba s počítačem nebo televizí a snímky si prohlédnout i jinde. Fotopast může fungovat nonstop a to díky nočnímu přísvitu, který jí umožní pořizovat snímky i ve tmě. Fotopast může monitorovat neustále nebo si nastavíte konkrétní čas, třeba když jste v práci nebo spíte.

Velmi oblíbené jsou zejména modely s GSM modulem. Taková fotopast vetřelce nejen zaznamená, ale okamžitě vás o něm informuje tím, že vám jeho snímek zašle na telefon formou MMS, může vám ho poslat také na email. Můžete tak mít neustálý přehled o tom, kdo se pohybuje po vašem pozemku. Fotopasti jsou nejlepším důkazním materiálem, jsou přesné a dokáží odolat každému počasí, jelikož jsou určeny zejména pro umístění v exteriéru. Fotopasti jsou velmi užitečné i pro monitorování divokých zvířat ve volné přírodě, proto jsou velmi populární třeba i mezi myslivci, ochránci přírody nebo lesníky. Vždy se vyplatí sáhnout po kvalitní fotopasti, nejlepší výběr v poměru ceny a kvality najdete v eshopu e-fotopast.cz.

Autor příspěvku: admin