Když do Chorvatska, tak na Makarskou

Chorvatsko je jedinečné svou rozmanitostí, nespočtem nádherných pláží i zákoutí a zálivů, pohodovou atmosférou, širokou nabídkou celé řady aktivit a samozřejmě příjemnými hostiteli a skvělou přímořskou kuchyní. Výhodou je také dokonalá dopravní obslužnost, díky čemuž není cesta do chorvatska žádný problém. Proto jej pro svůj letní odpočinek vyhledává stále více návštěvníků. Nabízí se také velký výběr různých možností ubytování. Dokonalou nabídku naleznete na webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Makarská riviéra – klenot Jadranu

Tento krásný kout Jadranského pobřeží je známý nejen nádhernými letovisky, mezi něž patří Brela, Baška Voda, Makarska, Tučepi, Podgora či Gradac, ale také majestátním pohořím Biokovo. Pod ním se rozprostírají podél celého pobřeží malebné vesničky a písčitooblázkové pláže, jež lemují borovicové háje poskytující příjemný stín.

Do této oblasti se můžete dostat různými způsoby. Nezapomenutelným zážitkem je příjezd na Makarskou lodí. Řada lodí nachází své kotviště ve starých portech a kotvištích nebo v nově postavených lodních přístavech.

Není však problém se do těchto míst vydat po silnici, neboť je zde dobré propojení s Jadranskou magistrálou. Z jihovýchodu je příjezd od Ploče, první vjezd je město Gradac. Ze severozápadu je příjezd od Omiše.

Město Makarská – srdce celé riviéry

Město je přístav a zároveň centrum nejen riviéry, ale i celé Dalmácie. Svým návštěvníkům nabízí nejen ubytování chorvatsko, ale také celou řadu historických a kulturních památek i rekreačních aktivit. K rekreačním účelům je ideální nádherná oblázková pláž, která má pozvolný vstup do moře. Dají se zde zapůjčit lehátka. K dispozici je také hygienické zázemí, sprch a plážový bar. Pro ukrácení volné chvíle si můžete zahrát tenis, volejbal, nohejbal, stolní tenis nebo vyzkoušet minigolf či venkovní šachy.

Autor příspěvku: admin