Národní park Plitvická jezera – místo s velkým množstvím vodopádů

Národní park Plitvická jezera se nachází v severní oblasti Chorvatska. Protéká jím několik řek. Ty v parku vytvářejí terasovitá jezera, která spojují průtoky. Díky krasovému rázu celé krajiny se v oblasti nachází velké množství vodopádů, jeskyní a zřídel. Jezera, která jsou rozložená do sestupných teras, můžete velmi snadno pozorovat z dřevěných chodníčků, které se nacházejí podél nich. Jezerní vody jsou čisté, průhledné a můžete v nich spatřit velké množství ryb.

Čeká-li vás cesta do chorvatska, tuto oblast si rozhodně nenechte ujít.

Jezerní vodopády

Ty jsou, z celého parku, nejpůsobivější a nejvíce vyhledávanou atrakcí. V parku je naleznete téměř na každém kroku. Mezi nejkrásnější patří Sastavci, jejichž výška dosahuje 49 metrů. Nejvyšší se nachází na říčce Plitvice a z výšky 76 metrů padá přímo do kaňonu. Ve vodopádech ani v jejich blízkosti se nevykoupete, neboť koupání je zde zakázáno. Jezera patří do chorvatského dědictví UNESCO.

Vzhledem k tomu, že návštěva oblasti zabere dost času, vyberte si poblíž nějaké ubytování chorvatsko a naplánujete si do těchto míst celodenní výlet. Různé ubytovací kapacity nabízí ubytovanivchorvatsku.cz.

Nechcete-li potkat davy turistů, pak je ideálním časem pro návštěvu jezer období na začátku června.

Okruhy národního parku

Národní park nabízí několik vyznačených prohlídkových tras, které jsou barevně odlišené. Záleží na času, který na prohlídku parku máte. Tři z nich jsou poměrně náročné a přizpůsobené různě pohybově zdatným návštěvníkům.

Celá oblast parků je vybavená turistickými odpočívadly, kde naleznete také kiosky a toalety. Přes některá jezera se můžeme přepravit i na lodičkách. Další možností je pak lodní výlet jezerní hladině jednoho z místních jezer. Z lodi máte nádherný výhled na místa, kde se natáčel film Vinetou – Poklad na Stříbrném Jezeře.

Autor příspěvku: admin