Nebojte se pořídit si nové auto z autobazaru – řekněme vám proč!

Jak často si pořizujete nové auto? Věřím, že stejně jako já uznáte, že tento moment je jedním z často až zlomovým ve vašem životě, nicméně je ale zároveň hodně důležitým momentem. Většinou se jedná o docela dost velkou investici, kvůli které si spousta z nás bere půjčky u bank kolikrát i na několik let. Jenže potom uděláte při nákupu nějakou chybu, které litujete ještě hodně dlouho po tom, co si auto přivezete domů.

Bazar či soukromý inzerát?

Tady nastává ta zásadní otázka – využít bazar aut či od koupit auto od soukromníka? Pokud se v autech perfektně nevyznáte a nevíte, na co byste se měli u konkrétních modelů zaměřit, rozhodně auto od soukromníka nekupujte. Často se totiž stává, že lidé takto naletí podvodníkům a dostat své potom peníze zpět je prakticky nemožné.

Auta na prodej, jež se nachází v autobazarech totiž prochází tvrdými kritérii, co se týká technického stavu, a hlavně správně udaného počtu kilometrů. Většinu z nich autobazary odmítnou, a to i často kvůli tomu, že nemají dostatečnou výstavní plochu, tudíž si můžete být jisti, že si vybíráte opravdu kvalitní kousek.

A co se stane s těmito odmítnutými auty?

Všechna tahle auta se objeví na soukromých inzerátech, kde většina prodejců nepřizná, že má auto nějakou technickou závadu či ji prostě nějak „skryje“ a vy ji objevíte až následně – nejčastěji tedy již po cestě domů. Takže si opravdu dejte pozor na prodej aut od soukromých prodejců, často takový obchod dopadá velice špatně.

Takže na nic nečekejte, poohlédněte se po renomovaném autobazaru a pečlivě vybírejte – a hlavně s rozvahou! Nenechte se unést prvním autem, které vás uchvátí a se kterým uděláte zkušební jízdu. Myslete na to, že tohle auto bude vaším plechovým miláčkem na dalších několik let.

Autor příspěvku: admin