Objevte výhody laminátových podlah

Laminátové podlahy jsou známé především jako levné a funkční podlahy. V dnešní době však některé laminátové podlahy konkurují masivním dřevěným podlahám. Laminátové podlahy vypadají lépe, jsou funkční a dopřávají příjemnější chůzi, než kdykoli v minulosti. Navzdory tomu si však udržely nízkou cenu.

Hodí se všude tam, kde není příliš vlhko. Do domovů i komerčních prostorů.

Základy laminátových podlah

Laminátové podlahy jsou podlahové krytiny skládající se z dřevotřískové základny pokryté vrstvou motivu a transparentní opotřebitelnou vrstvou. Laminátové podlahy jsou oblíbeným typem podlahových krytin pro obytné prostory domácností, kuchyně, jídelny, ložnice, chodby a další oblasti, které nejsou vystaveny nadměrné vlhkosti.

Floor experts je společnost, která patří mezi profesionály v oblasti podlah, včetně těch laminátových.

Laminátové podlahy se někdy nazývají laminátové dřevěné podlahy, i když je to dřevo pouze ve dvou ohledech. Za prvé, laminátová podlaha se skládá z lisovaných štěpků dřeva. Za druhé, vrchní strana má vzhled dřeva díky přesné obrazové vrstvě – v podstatě dobře vykreslená fotografie dřeva uzavřená v jasné, trvanlivé opotřebitelné vrstvě.

Způsob instalace

Laminátové podlahy jsou vždy pokládány jako plovoucí podlahy. S touto metodou se podlahové desky spojují navzájem, ale ne s podkladem. Laminátové podlahy se instalují podobně jako masivní dřevěné podlahy, protože mají spojovací desky s upravenou drážkou. Na rozdíl od podlah z tvrdého dřeva, které obvykle vyžadují profesionální instalaci, laminátové podlahy zvládne položit každý kutil s pomocí běžných nástrojů.

Podklad a spodní vrstva

Stejně jako všechny podlahové krytiny i laminátové podlahy vyžadují dobrý, pevný podklad. Mezi podkladem a laminátem se nachází pěnové nebo plstěné podloží, které odděluje oba povrchy a zajišťuje měkčí chůzi.

Autor příspěvku: admin