Potřebuji zhubnout! Začněte s těmito třemi body a hubnutí bude snazší

Pokud se vás stále drží přebytečná kila z vánočních svátků, popřemýšlejte o jejich rychlém zhubnutí. Že nevíte, jak na to? Udělejte první tři kroky, které vám hubnutí usnadní.

Výpočet BMI

Základem je jistě to, že si ujasníte, jak na tom jste fyzicky, kolik byste rádi zhubli a jakých zlozvyků se musíte zbavit. Velmi vám pomůže i výpočet BMI, tedy Body Mass Indexu. Snadno jej zjistíte s pomocí BMI kalkulačky. BMI kalkulačka vám bude v tomto směru velmi užitečná. Výsledek vás seznámí s tím, zda jste váhově v normě, máte mírnou nadváhu či již trpíte obezitou. Od tohoto výsledku se můžete odrazit a pustit se do hubnutí. Díky BMI budete mít alespoň částečně přehled o tom, kolik kil byste měli zhubnout.

Vhodný jídelníček

Klíčovým pro vás bude v procesu hubnutí především zdravý a vyvážený jídelníček. S jeho tvorbou vám mohou pomoci profesionálové. Velmi důležité pro vás budou i kalorické tabulky. Díky nim se lehce zorientujete v tom, kolik má jaká potravina kalorií a budete mít přehled o tom, kolik kalorií za den sníte. Ideální je, když si kalorickou tabulku základních potravin vytisknete a připnete na lednici. Snadno se tak kdykoliv můžete podívat, kolik má třeba vaše svačina kalorií. Nezapomeňte se ani inspirovat zdravými recepty. Zdravé recepty by se měly stát základem vašeho jídelníčku. Dbejte především na stravu pestrou, čerstvou a plnohodnotnou. Zapomeňte na polotovary a a přemíru průmyslově zpracovaných potravin.

Dostatek pohybu

Kromě zdravého jídelníčku je hlavním strůjcem hubnutí pohyb. Stanovte si, kolikrát v týdnu se budete věnovat pohybu. Abyste zhubli, musí být pohyb opravdu pravidelný a zdravý. Ideální je trénink 3 krát až 4 krát za týden. Pohybové aktivity můžete samozřejmě střídat. Dopřejte si například běh, plavání, squash či hodinu jógy. Každý druh sportu je pro vás přínosným, pokud to váš zdravotní stav dovoluje.

Autor příspěvku: admin