Přesuňte modely a nákresy nemovitostí z papíru do reality. Díky 3D technologii ožije každý projekt

Žijeme v moderní době, kdy se opravdu každá součást technologií kolem nás neustále vyvíjí a zdokonaluje. Není se tak čemu divit, že jedny z největších posunů potkáváme v intelektuálních profesích, jako může být právě stavebnictví a práce architektů.

Zatím co v minulosti byla potřeba opravdu velká představivost, protože se drtivá většina projektů nikdy nepohnula z dvourozměrného prostředí papíru, tak dneska máme možnosti i neexistující stavby jednoduše promítnout v rámci věrohodných trojrozměrných modelů.

Realizujte svoje představy!

Trojrozměrné modely se v posledních letech stávají doslova neodmyslitelnou součástí stavebnictví v mnoha ohledech. Typickým příkladem mohou být například stavební práce jako je navrhování interiérů a nábytku na míru, při kterých je trojrozměrný model základem. I v rámci navrhování a realizace kompletní budov je ale trojrozměrný model velice vítanou možností prezentace. Dokonalá digitalizace objektu budov dokáže často rozhodnout o úspěšnosti projektu.

Realizujte modely budov, které již dávno existují

Jenže nejde jenom o budovy, které budou teprve vznikat. Dost často je potřeba udělat kvalitní vizualizaci stavebních úprav na již existujících budovách. A k tomu vám ve finále může sloužit celá řada věcí. Pro budování fotorealistických map je stavební pasportizace objektu nejjednodušší a nejefektivnější metodou. Budovu dokážete převést do podoby fotorealistických map, které za použití technologií jako HDR dokonale odráží stav nemovitosti.

Pro realizaci opravdu realistického trojrozměrného modelu je ale potřeba zajít ještě o něco hlouběji. O převod do trojrozměrného modelu se rozhodně postará laserové 3D skenování, které za použití moderní měřící technologie dokáže převést v přesném měřítku nemovitosti do podoby dokonalého nákresu připraveného na trojrozměrnou prezentaci. Mezi nejmodernější možnosti realizace této služby patří i takové postupy, jako je například skenování nemovitostí za použití dronů vybavených laserovou technologií.

Autor příspěvku: admin