Převodové elektromotory dokáží překvapit výkonem a kvalitou provozu

Elektromotory jsou už dost dlouho všeobecně užívanou technologií ve všech ohledech, které by vás mohly napadnout. Používáme je v drobných spotřebičích při vaření, při péči o domov, nebo naše tělo. Stejně tak jsou v mnoha příkladech i základem důležitých mechanismů v různorodé elektronice.

Jenže zároveň tady zůstává jeden velice důležitý dotaz. A tím je, jestli si dokáží elektromotory poradit v případě, kdy přijdou do proměnlivých podmínek. Odpověď je velice jednoduchá. Díky převodovým motorům je to opravdu možné!

Provozujte bez ztrát svoje mechanismy

Jakmile bychom vystavili změnám prostředí nebo podmínek klasické elektromotory, tak bychom se nesetkali s příliš dobrou odezvou. Nejspíše by dost rapidně klesnul výkon, nebo by v krajním případě dokonce došlo k jeho kompletnímu zničení. Díky tomu tak existují převodové motory Bühler, které s eventualitou v podobě proměny prostředí naopak zcela počítají. Nejedná se ale o jednotnou technologii, která by všude byla stejná. Naopak se budeme v praxi dost často potkávat s různými druhy převodovek, které mají mnohdy i velice zajímavé specifikace.

Přesné převody a kvalitní provoz

Začneme jednou z těch variant, které cílí hlavně na přesnost a kvalitu. Tou jsou speciální planetové převodovky Bühler. Svůj název „planetové“ získali díky tomu, jak mechanismus vypadá. Opravdu nám může uvnitř připomínat soustavu obíhajících planet, přičemž ty, které do sebe pasují zrovna znamenají aktuálně zvolený převod. Jedná se o jednu z dokonalejších technologií, které ale mohou být také o něco dražší. Jsou také citlivé, ale díky zapouzdření mechanismu nedochází k jejich poškození.

Cenově dostupné a přitom funkční

Pokud bychom hledali cenově dostupnou možnost, tak jsou šnekové převodovky Bühler přesně tím, co chceme. Cenově vám mohou nabídnout opravdu mnohem lepší poměr ceny a kvality. Přitom se ale můžete spolehnout na to, že mají velice dobrý chod. V některých případech ale disponují horším přenosem točivého momentu, což je daň za jednodušší konstrukci. Jsou ale běžně užívané i ve složitých a podstatných mechanismech.

Autor příspěvku: admin