Příčiny a příznaky vaginální mykózy

Řada žen se během svého života často setkává s některými gynekologickými obtížemi. Mezi nejčastější patří kvasinková infekce (někdy též vaginální mykóza) a kondylomata.

Kvasinková infekce – vaginální mykóza

Vaginální mykóza patří mezi ženské zdravotní obtíže, které se vyskytují v oblasti intimních partií. Způsobují ji kvasinky, které se běžně vyskytují v lidském organismu. Problém nastává v případě, že dojde k jejich přemnožení. Mezi hlavní příčiny se řadí nevhodný životní styl, především nezdravé stravování potravinami, které jsou příčinou přemnožení kvasinek. Patří mezi ně bílé druhy pečiva, velké množství rafinovaného cukru a alkohol. To vše ovlivňuje přemnožení kvasinek.

Příznaky

Mezi velmi časté příznaky patří především nepříjemné pocity svědění, pálení a zarudnutí v intimní oblasti. Jedním z příznaků je i bolest pochvy. Často se objevuje výtok různého zbarvení, který nepříjemně zapáchá.

Prevence

Kvasinková infekce je zdravotní komplikace, které se dá předcházet vhodnými přípravky intimní hygieny, jež naleznete na stránkách gynella.com. Další pravidla se týkají oblečení. Mělo by být vyrobeno z prodyšných materiálů a ne příliš těsné. Také je vhodné upravit životosprávu a stávající jídelníček. Ten by se měl zaměřit na vyšší konzumaci zeleniny a libového masa. Jako přílohy jsou pak ideální pohanka, jáhly, quinoa nebo rýže. Jídelníček lze obohatit o ořechy, semínka, mléčné výrobky (především zakysané) a některé druhy koření (skořice, lékořice, hřebíček).

Kondylomata

Kondylomata jsou další gynekologickou obtíží. Jedná se o genitální bradavice, které se vytvářejí v intimních oblastech. Jsou způsobeny papilomavirem HPV. Nejsou životu nebezpečné. Jedná se však o zálažitost neestetickou. K jejich odstranění se používají různé způsoby. Nejčastěji se jedná o chirurgický zákrok, použití dusíku nebo odstranění pomocí laseru.

Autor příspěvku: admin