Projektory mohou pomoci zvýšit bezpečnost především na nepřehledných místech

Ve firmě, de se jede takzvaně naplno, se provoz téměř nezastavuje. A to znamená, že zde dochází k neustálé výrobě, stejně jako zde dochází k tomu, že určenými úseky jezdí manipulační technika, stejně jako tudy jezdí lidé. To může zvyšovat rizika, se kterými je spojena bezpečnost práce. Je tu však dobrá pomoc, a to v podobě speciálních projektorů. Ty se hodí především na nepřehledná místa, kde může hrozit střet.

Kde se dá daný typ projektoru využít?

Kladem je rozhodně to, že tomu může být v jakémkoliv výrobním, skladovacím, nebo i jiném objektu. Všude tam, kde se pohybuje jak manipulační technika, tak zde dochází také k většímu výskytu chodců. Máme na mysli hlavně nepřehledná místa, která mohou být charakteristická:

  • Ostrým rohem za který není vidět
  • Neočekávanými vstupy do jízdních drah manipulační techniky
  • Vyskládaným zbožím, které zhoršuje orientaci v prostoru

Toto všechno dohromady může znamenat, že chodec zcela nepředvídatelně vstoupí do jízdní dráhy manipulační techniky. A tomu dokáže vhodně navržený systém od společnosti Visap.cz efektivně zabránit.

Projekce bezpečnostních pokynů je řešením

Podívejme se také na konkrétní návrh řešení, který je v tomto směru celkem zajímavý. Primárně je používaná hlavně podlahová LED projekce. To znamená, že se veškerá varování promítají do oblasti podlahy. A odkud a na jaká místa? Zde přijde vhod celková flexibilita využití projektorů od zmíněné firmy. mezi nejčastější místo projekce patří křížení místa pro pěší a manipulační techniku, kde je cílem upozornit chodce na možné riziko.

Dále mohou být projektory umístěny i na samotné manipulační technice. Ta upozornění promítá takzvaně před sebe. Že se blíží chodec uvidí mnohem dříve, než se daná technika reálně k danému místu přiblíží. V nepřehledných prostorách kde může hrozit vstup do jízdní dráhy správné řešení.

Autor příspěvku: admin