Šatní skříň – jak ji správně vybírat?

Vybíráte správnou šatní skříň, která by byla nejlepší pro všechno vaše oblečení? Ač se to nemusí zdát, výběr je složitější. Nemůžete totiž myslet jen na to, jak vypadá skříň nebo také to, kolik stojí. Vsadit musíte především na materiál a rozměry, protože se vám může během pár let rozpadnout nebo se v ní nepříjemně mačká oblečení, které poté musíte žehlit, nebo se vám tam jednoduše nic dalšího nevejde. Vybírejte proto hned napoprvé správně, tedy takovou skříň, která bude vyhovovat všem vašim požadavkům. Jak vybírat správnou skříň?

Rozměry skříně

U těch musíte zhruba vědět, kdo všechno do skříně bude dávat své oblečení. Musíte se o skříň dělit s manželem? Nebo ji budete mít jen sami pro sebe? Máte hodně kousků oblečení nebo naopak je jich méně? To všechno musíte při výběru rozměrů skříně zohlednit. Postačí-li menší skříň, jako doplněk k té hlavní, kterou máte napůl s manželem, pak vybírejte menší. Potřebujete-li však hlavní skříň, pak je velká šatní skříň s posuvnými dveřmi ta pravá!

Vnitřní rozvržení

Chcete také vědět, jak bude vypadat skříň uvnitř. Kolik má poliček, jak dlouhá je tyč na věšáky, zda umístíte zásuvky na spodní prádlo nebo ponožky, zda jsou poličky dostatečně široké. Nemáte místo na zrcadlo v ložnici? Můžete se zaměřit na skříně, které mají uvnitř zrcadlo, a vy vidíte, jak celý outfit vypadá. Případně můžete rovnou vybírat, v kategorii zrcadlová šatní skříň.

Výška skříně

Čím vyšší skříň ložnice, tím víc úložného prostoru, ale jste-li menšího vzrůstu, můžete mít problém na vyšší police dosáhnout. Vybírejte takovou skříň, ke které nebudete muset nosit schůdky či židli, abyste vytáhli to, co potřebujete. Vysoké šatní skříně nemusí být vždycky praktické.

Materiál a stabilita

Vybírejte materiál kvalitní, protože tím zajistíte dlouhou životnost. Stabilitou zajistíte také to, že se dveře skříně nebudou posouvat, skříň bude pevná i na nerovném povrchu.

Autor příspěvku: admin