Štěnice vám mohou značně znepříjemnit život

Existuje mnoho lidí, kteří se domnívají, že napadení štěnicemi je způsobeno špínou, ale to je mylná představa. Mohou žít v jakémkoli prostředí, pokud mají přístup ke svému zdroji potravy. Pochopení toho je při prevenci napadení a likvidace štěnic zásadní.

Co jste o štěnicích nevěděli

Štěnice jsou hmyz, který žere krev. K rozmnožování vyžadují krev, aby přežili; ale na rozdíl od  komárů nemohou létat, aby se dostali k jídlu. A na rozdíl od  klíšťat nemají potřebu žít na hostiteli. Štěnice musí najít jiný způsob, jak získat jídlo, které potřebují. Schovávají poblíž zdroje potravy a čekají, až bude bezpečné vylézt a nakrmit se.

Zpočátku je štěnice těžké vidět, protože jsou tak malé jako špička pera a mají průhlednou kůži. Jakmile se však dostanou do své dospělé velikosti, nepřehlédnete je, pokud prostředí, které si vybrali, není přeplněné natolik, aby je skrylo. Nejsou přitahovány nepořádkem, ale nepořádek jim pomáhá lépe a déle se skrývat. Tím vznikla mylná představa, že štěnice jsou přitahovány na špinavá místa; ale špína a nepořádek nejsou příčinou štěnic. Dokáží žít i v nejčistším prostředí. Štěnice postelová je po dlouhou dobu nenápadná.

Při výskytu štěnic jednejte okamžitě

Nejčastější příčinou štěnic je nedostatek informací. Štěnice se mohou objevit kdekoliv. Byly zaznamenány případy, kdy promořily celý panelový dům s pomocí elektrických zásuvek.

Štěnice si domů nevědomky můžete přinést z hotelu, veřejné dopravy, ze zaměstnání nebo vám je domů donese vaše návštěva či kamarádi vašich dětí.

Volejte deratizátory již při malém podezření. Ačkoliv můžete vyzkoušet babské rady, věřte, že je pravděpodobnější, že se o svůj nábytek přijdete. Pokud vás trápí štěnice v Brně a okolí, mrkněte na web nicenistenic.cz, kde objevíte nejen mnoho užitečných informací, ale také okamžitou pomoc pro jejich hubení.

Autor příspěvku: admin