Kvalitní vizitky dobře reprezentují a prakticky informují

Vizitky stále patří mezi osvědčené způsoby propagace, které však také reprezentují a informují potencionálního klienta. Vizitku totiž zpravidla předáváte tváří v tvář, ale můžete ji zanechat také na místech, kde si jí potencionální zákazníci mohou všimnout. Jak by měla vypadat kvalitně zpracovaná vizitka?

Tisk

U vizitek je důležité dbát na kvalitní tisk. Díky němu totiž vše bude vypadat tak, jak má. Nekvalitní tisk vizitek totiž není reprezentativní a zbytečně může poškodit jméno vaše i vaší společnosti. Dbejte proto na kvalitní tisk vizitky, který bude vypadat skvěle na první pohled.

Design

Kvalitně by však měl být zpracován design vizitky. Rozhodující je barva papíru, zvolené doplňující obrazce či zajímavá grafika. U vzhledu vizitky však hraje roli i font písma a rozmístění textu. Celkově by měl design vizitky ladit s filozofií vaší firmy, aby podtrhoval informační sdělení vizitky. Ideální je, pokud není design příliš přeplácaný, ale dobře ladí. I v případě vizitek totiž platí, že méně je někdy více. Pokud bylo na vizitce příliš mnoho obrazců apod., mohla by zbytečně odvádět od důležitých informací.

Informace

Na vizitce by mělo být také dostatečné množství informací, ne příliš mnoho, ale ne příliš málo. Vizitka je informačním prostředkem, díky kterému se o vás klient či potencionální zákazník dozví více a může vás následně kontaktovat. Na vizitce by nemělo chybět vaše jméno, jméno firmy a kontaktní informace, například e-mail či mobilní telefon. Doplněny však mohou být i další informace, jako je kontaktní telefonní číslo na firmu či adresa firmy. Nezapomínejte však na to, že vizitka je nástrojem nejen informačním, ale také reprezentačním. I její vzhled může ovlivnit klientův názor na vás a vaši firmu. Dbejte na kvalitu vizitek stejně, jako na kvalitu vašeho obleku

Autor příspěvku: admin