Za podmořským světem do Chorvatska

Chorvatsko je letní destinace, do které turisté míří nejčastěji za sluníčkem a nádherným mořem. Chorvatsko však svým návštěvníkům nabízí i nádherný podmořský svět, který objevuje stále více potápěčů.

Jadranský podmořský svět láká svou rozmanitou a bohatou mořskou faunou a flórou jak začínající, tak i zkušené potápěče. Díky křišťálově čistému moři lze pod vodou spatřit celou řadu zajímavých nalezišť i objektů. Díky tomu se dovolena chorvatsko promění v nezapomenutelný zážitek.

Kam za potápěním?

Každá část Chorvatska – Kvarner, Istrie i Dalmácie, nabízí celou řadu lokalit vhodných pro potápění. Často vyhledávaným místem jsou ostrovy Kornati, které jsou vyhlášeny národním parkem. Nacházejí se v jižní části Severodalmatských ostrovů. Není zde však žádná možnost ubytování a to především pro naprostý nedostatek pitné vody. Naleznete zde však několik jednoduchých zařízení, která se dají využít pro piknik s rybími specialitami nebo je používají sportovní rybáři či potápěči pro přenocování.

Poloostrov Pelješac je dalším vyhledávaným místem. Kromě nádherného podmořského světa zde můžete spatřit vrak potopeného německého torpédového člunu. Můžete však proplouvat pouze kolem něj, z bezpečnostních důvodů do něj není povolen přístup.

Jedno z nejkrásnějších míst pro potápění naleznete na ostrově Mljet. Pokud se vydáte na jižní stranu ostrova, naleznete zde velké množství červeného korálu. Největší výskyt je pod mysem Lenga. Také jsou zde podvodní úkryty pro murény a mořské korýše. Narazit zde můžete i na chobotnice hejna zajímavých rybek, hvězdice, mušle a plže.

Ukrývá se zde i Odysseova jeskyně, která se váže k řecké mytologii. U ostrůvku Glavat se nachází velké naleziště starodávných amfor.

Dalším místem, kde naleznete i potápěčské školy a kompletní potápěčský servis, je ostrov Pag a jeho přilehlé ostrůvky. Toto místo je vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé potápěče.

Autor příspěvku: admin