Zajistěte si soukromí, které vám patří. Postavte si okolo svého domečku plot!

Nedávejte šanci zvědavým sousedům, kteří nemůžou žít bez toho, aniž by zjistili, co se u vás na zahradě děje, jak to tam vypadá či jak často sečete trávu. Stejně tak předejděte nenechavým zlodějům, kteří si myslí, že volná zahrada je místo, kam mohou normálně vstupovat. Všechno vyřešíte postavením plotu.

Plastové ploty

V první řadě je třeba vyzdvihnout, že se jedná o docela levnou variantu oplocení, jež na pohled nevypadá vůbec špatně. Máte na výběr ze dvou možností – dražší PVC či levnější recyklát. Bohužel plast sám o sobě samozřejmě není nějak extra pevný, tudíž není vhodný do větrných oblastí.

Kovové ploty

Kovovým plotem rozhodně nic nezkazíte. Jeho největší výhodou je, že není třeba prakticky žádná údržba a hlavně – prokazuje se vysoce dlouhodobou životností. Navíc vypadá velice moderně a elegantně a odolá jakémukoli výkyvu počasí. Nechte se inspirovat v albu moderní kovové ploty fotogalerie. Nicméně kovové ploty patří k těm dražším variantám – ale zase víte, že si kupujete opravdovou kvalitu.

Beton, cihla, kámen

Nejenom základy a sloupky, ale dokonce celé ploty se dají postavit z betonu. Nepředstavujte si ale ty nevzhledné šedivé bloky – beton často imituje dokonce i přírodní kámen či jiné podoby. Jedná se o docela levnou variantu oplocení a hlavně – nemusíte se o něj starat. Také je vysoce odolný oproti všem variantám počasí.

Dřevěné ploty

Dřevo je bezpochyby na prvním místě pomyslného žebříčku nejoblíbenějších materiálů ke stavbě plotů. Nabízí totiž velké množství povrchových úprav, možnosti tvarování, a navíc je přírodní. Všechno má ale své pro a proti – o dřevěný plot je třeba se pečlivě starat, jelikož nemá moc rádo nepříznivé povětrnostní podmínky. Z tohoto důvodu je třeba ho často ošetřovat, aby se do něj nepustily plísně, houby či dřevokazný hmyz.

Autor příspěvku: admin